Bajnokság

I. Nemzetközi Hajfonó Bajnokság

2013. május 12-én, Budapesten, a Fonó épületében rendezte meg a Tárnoky Fodrásziskola az I. Nemzetközi Hajfonó Bajnokságot. A Bajnokság egy hagyományteremtő, innovatív rendezvénysorozat első állomása, hosszú távú célja, hogy a fiatalok kedvet kapjanak a kézműves szakmák elsajátításához. Éppen ezért a Bajnokságon a hajfonó versenyszámok mellett helyet kapott az UniPosca által támogatott UniBody Arc- és Testfestő Bajnokság is, ahol a testfestés szerelmesei a régi magyar nemzeti motívumok felhasználásával alkottak futurisztikus látványvilágot.

A Hajfonó Bajnokság rendezvény egész napos programot nyújtott a látogatóknak: a versenymunkák figyelemmel követése mellett szépségipari újdonságok kiállítása, színpadi bemutatása, kipróbálása és látványos zenés show-k sora várta őket. A programokon a rendezvény háziasszonya, Remek Annamária kalauzolta végig a résztvevőket, míg a versenyek Bálintné Horváth Tünde fodrászmester felügyeletével zajlottak. A hajfonó versenyszámokat Tombáczné Szemerédi Zsuzsanna mesterfodrász, Hajas László fodrászmester és Roder Tibor fodrászmester értékelte. Az UniBody Arc- és testfestő verseny indulóit Kristóf Ilus (MASK Sminkiskola) és Győri Evelyn zsűrizte.
Külön megtiszteltetés, hogy a Hajfonó Bajnokságot egész nap figyelemmel kísérte Tárnoky Laci bácsi aranykoszorús mesterfodrász, a Tárnoky Fodrásziskola alapítója és névadója, minden idők legeredményesebb magyar fodrászmestere, számtalan nemzetközi és magyar verseny nyertese, aki idén tölti be 94. életévét. Ő az első fodrász, akit a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntettek. Sőt, a hajfonó versenyszámok zsűrijének készített meglepetés feladatban is segített egykori tanítványainak és barátainak: Tombáczné Szemerédi Zsuzsannának, Hajas Lászlónak és Roder Tibornak, amikor egy kontyépítést kellett rögtönözniük a színpadon.

A kitűnő hangulatban telt nap sikerekkel és szép eredményekkel zárult, biztató kezdeteként egy kreatív, látványos rendezvénysorozatnak.

Eredmények:

Csapat különdíj:
Balogh Piroska
Mátéfy Boglárka

A Magyar Nők Szövetségének különdíjait Alföldi Andrea elnök nevében kapta:
– Ronczai Éva fodrász
– Sándor Anna fodrász

A BKIK két felajánlott különdíja is kiosztásra került.

UniBody Arc- és Testfestő Bajnokság

Testdekorálás
I. Szerény Veronika
II. Sztolyka Ildikó
III. Szabó Alex

Arcfestés
I. Csom Barbara
II. Bárkányi Cecília
III. Csanka Anikó

Testfestő Bajnokság
I. Neukum Nóra
II. Kalán Anita
III. Székely Anett

A rendezvény fő támogatói: abc-ben
Afro Line
Szécsényi István
Vicky’s Kozmetikaruha

UniBody Testfestés Fő támogató UNI POSCA

A fotóanyagot Ananász, Kocsis Gyula, Nádor Zsombor és Tóth Nóri készítette.